• جراحی شکم

  جراحی شکم

  هترین کاندید برای این عمل مردان و زنانی هستند که از لحاظ ظاهر و شکل بدن تقریبا طبیعی بوده ، اما از وجود مقدار زیادی رسوب چربی یا پوست شل در ناحیه شکم رنج می برند که به ورزش و رژیم پاسخ نمی دهد.

  این عمل خصوصا در مورد زنانی که به سبب حاملگیهای متعدد دچار کشیدگی و شلی عضلات وپوست جدار شکم شده اند مفید است . از دست دادن طراوت و شادابی پوست در افراد مسن که با چاقی مختصری همراه باشد،با این عمل بهبود می یابد.

  نکات لازم قبل از عمل

  ۱- اجتناب از سیگار به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل

  ۲- اجتناب از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه مانند ایبوپروفن ، دیکلوفناک ، اندومتاسین و غیره به مدت حداقل ده

  روز قبل از عمل

  ۳- مصرف هرگونه ویتامین را به پزشک اطلاع دهید

  ۴- محل عمل شما در بیمارستان یا مراکز جراحی محدود خواهد بود

  ۵- انجام لیپوساکشن محدود به همراه آبدومینوپلاستی بلا مانع است

  نوع بیهوشی

  این عمل عمدتا با بیهوشی عمومی انجام می گیرد ولی در موارد خاص و بر اساس نظر جراح با بی حسی نخاعی ودارو های آرام بخش نیز قابل اجراست

  طول عمل : ۴-۲ ساعت

  نکات لازم بعد از عمل

  ۱- معمولا روز بعد از عمل مرخص می شوید

  ۲- در طی چند روز اول ورم و درد مختصر وجود دارد

  ۳- در چند روز اول بهتر است که به صورت خمیده راه بروید

  ۴- بهتر است در ۵ روز اول از شکم بند استفاده نمائید

  ۵- در صورت انجام لیپو ساکشن ، باید از گنهای مخصوص استفاده نمائید

  ۶- بهتر است هر چه زودتر به فعالیت طبیعی بر گردید

  ۷- در صورت امکان عصر روز عمل از تخت خارج شده و راه بروید

  ۸- انجام ورزشهای سنگین بعد از رفع کامل درد بلامانع است

  ۹- محلهای برش ظرف ۶-۳ ماه برجسته و قرمز شده ولی قبل از یک سال طبیعی می شوند

  درمانهای رایج و چه روشی برای چه فردی مناسب است؟

  با توجه به مشکل خاص هر فرد پروسه درمانی خاصی برایش تعریف میشود. مثل سن و سلامتی عمومی فرد, کیفیت پوست(پوست سفت بدون ترک یا پوست نازک با ترک فراوان)

  –  میزان پوست اضافه بالا و پایین شکم, مقدار چربی دور شکم و پهلو, شل یا سفت بودن جدار شکم(عضلات شکم)

  سه روش رایج درمانی عبارتند از:

  –  عمل جراحی پلاستیک شکم (ابدومینوپلاستی یا تامی تاک )

  –  لیپوساکشن ( خارج کردن چربی زیر پوستی )‌

  –  ترکیب این دو روش

  ابدومینوپلاستی

  در عمل جراحی ابدومینوپلاسی برشی در قسمت تحتانی شکم (مثل   برش سزارین ولی طویل تر از آن) روی پوست شکم داده میشود و تمام پوست و چربی جدار شکم در پایین ناف برداشته شده و ناف طبیعی بیمار حفظ میشود تا بعدا از سوراخ جدیدی در پوست خارج شود سپس پوست باقی مانده شکم در بالاتر از ناف تا حدودی از عضلات جدار شکم جدا میشود تا اجازه دهد که پوست باقی مانده را بتوانیم به اندازه کافی بکشیم تا بتوانیم آن را به لبه پایینی برش شکم متصل کنیم  .در طی این عمل چنانچه عضلات جدار شکم بخصوص در خط وسط  در بالا و پایین ناف شل شده باشد (این وضعیت بیشتر در خانمهایی شایع است یک یا چند بار حاملگی داشته اند) ترمیم میشود

  لیپوساکشن یا لیپولیزر

  در این روش مقدار معینی از سرم حاوی ترکیبات خاص (محلول تاموسنت) را به داخل چربی های زیر پوست تزریق وسپس مایع و چربی  را با استفاده از لوله های مخصوصی با ایجاد سوراخهای کوچک در پوست خارج میکنیم. مقدار این مایع تزریقی بر اساس وزن فرد و وضعیت سلامتی او برای هر کسی متفاوت است و مقدار چربی خارج شده  هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی دارد وحتی در بهترین شرایط هم نمیتوان بیشتر از چند لیتر چربی در یک جلسه خارج کرد.

  پس در افراد با چربی ضخیم دور شکم و پهلو ممکن است بیش از یک جلسه نیاز باشد.این روش برای افرادی مناسب است که شکم آنها چاق است ولی پوست اضافه و افتادگی شکم ندارند و یا در حد جزئی است و کیفیت پوست آنها خوب است وترک پوست کمی دارند.اینها اکثرا خانمهای جوانی هستند که حاملگی نداشته اند و یا آقایانی که از چاقی شکم و پهلو رنج میبرند. همچنین افرادی که تمایلی به جراحی وسیع ندارند و اصلاح افتادگی شکم مد نظرشان نیست وفقط میخواهند چاقی شکمشان برطرف شود از این روش سود میبرند.

  ترکیب این دو روش

  در افرادی که چاقی موضعی در بالای شکم و پهلوها دارند و هم قسمت پایین شکمشان افتاده است با ترکیب دو روش بالا میتوان به نتایج مطلوبی دست یافت.

  Leave a reply →

Leave a reply

Cancel reply

Powered by themekiller.com