• پیری مغز با افزایش چربی در بدن

  آیا میدانستید چربی های مضر می توانند زمینه ابتلای شما را به مشکلات و اختلالات مغزی افزایش دهند کلسترول وجود در بدن می تواند در سرعت روند پیری مغز سرعت زیادی ایجاد کند می خواهیم تاثیرات و عوارض منفی چربی ها را روی مغز و حافظه بدانیم

  مطالعات جدید نشان می دهد کسترول بد در بروز زوال عقل و پیری مغز زودرس موثر است.

  وجود کلسترول برای عملکرد طبیعی بدن ضروری است. ۳۰ درصد از غشای سلول های انسان از کلسترول تشکیل شده است. وجود کلسترول برای حفظ غشای سلول و عملکرد آن ضروری است. کلسترول نمی تواند درون خون حل شود؛ بلکه لیپو پروتئینی است که از طریق خون به نقاط مورد نیاز بدن انتقال می یابد.

  دو نوع لیپوپروتئین وجود دارد که با نام های لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) و لیپوپروتئین با چگالی زیاد (HDL) شناخته می شوند. LDL همان پروتئینی است که به عنوان پروتئین بد شناخته می شود.

  این کلسترول سبب ایجاد پلاک و مسدود شدن سرخرگ ها می شود و خطر حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. کلسترول خوب (HDL) به کلسترول بد کمک می کند تا برای تجزیه به سمت کبد هدایت شود.

  به گزارش هلث،میزان کلسترول در افراد ثابت نیست و با توجه به عوامل مختلفی از جمله ورزش، رژیم غذایی، مصرف داروهای مختلف، سن و بیماری تغییر می کند. مطالعات محققان دانشگاه لیدن در هلند نشان می دهد نوسانات کلسترول تاثیر قابل ملاحظه ای بر مغز دارد.

  این مطالعه نشان می دهد افزایش کلسترول سبب کاهش فشار خون مغز می شود و در بروز زوال عقل و پیری زودرس مغز نقش دارد. آنچه مسلم است تاثیر کلسترول بر افزایش روند پیری است؛ ولی نحوه تاثیر آن نیازمند مطالعه و بررسی بیشتر است.

  Leave a reply →
 • Posted by Mark Bandana on می 11, 2013, 12:40 ب.ظ

  Duis scelerisque dignissim lorem, in sagittis quam luctus convallis. Fusce porttitor dui ultricies placerat adipiscing, quam tortor ultricies sapien gravida molestie dolor nisl quis leo. Vestibulum arcu leo, ornare in rutrum elite ultrices est justo nunc nulla gravida.

  Reply →
 • Posted by Debra Wilson on می 11, 2013, 12:41 ب.ظ

  Duis scelerisque dignissim lorem, in sagittis quam luctus convallis. Fusce porttitor dui ultricies placerat adipiscing, quam tortor ultricies sapien gravida molestie dolor nisl quis leo.

  Reply →
  • Posted by Greta Fancy on می 11, 2013, 12:41 ب.ظ
   in reply to Debra Wilson

   Nulla ullamcorper tincidunt dui at laoreet. Duis scelerisque dignissim lorem, in sagittis quam luctus convallis.

   Reply →
 • Posted by Robert Browning on می 11, 2013, 12:42 ب.ظ

  Suspendisse pulvinar, velit etos pharetra interdum, ante tellus gravida mollis tellus neque vitae elit.

  Reply →

Leave a reply

Cancel reply

Powered by themekiller.com